Meteoroloji’den 15 ile kar uyarısı

Giriş Tarihi: 30.12.2014 17:46 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 17:49
Meteoroloji’den 15 ile kar uyarısı

Meteoroloji, yarın 15 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları beklendiğini açıkladı. İşte kar uyarısı yapılan iller...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çarşamba Günü; Marmara (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'nın yüksekleri) Düzce, Kütahya ve Eskişehir ile Manisa'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları beklendiğini açıkladı.

Başta ulaşım sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL SAYISI 8'E YÜKSELDİ


Kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi.

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar tatil edildi.

Eeskişehir ve Çanakkale'de de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle okullar iki gün süreyle tatil edildi.

Kastamuna'da da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi. Bursa'da da Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerinde okullar iki gün tatil edildi. Bolu'da da yoğun yağış nedeniyle okullar yarın tatil. Yarın tatil olan illerde, eğitim perşembe ve cuma günlerinin yılbaşı tatili olması nedeniyle pazartesi günü başlayacak. Karabük ve Düzce'de il genelinde kar nedeniyle okullar yarın tatil ilan edildi.

KÜTAHYA'DA ŞEHİRLERARASI YOLLAR KARDAN KAPANDI

Kütahya'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kütahya- Afyonkarahisar ve Kütahya- Uşak karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Sabah erken saatlerde başlayan ve devam eden kar yağışı Kütahya'da yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde ulaşım aksarken, Kütahya- Afyonkarahisar ve Kütahya- Uşak karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ile trafik ekipleri oluşan buzlanma nedeniyle araçların kayarak kapattığı yolları açma çalışmaları sürüyor.

Kütahya- Eskişehir karayolunda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Trafik ekipleri zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji’den 15 ile kar uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz