X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Kadına şiddet' ruh hastalığı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'' ruh hastalığı mı?

  • Giriş Tarihi: 17.3.2015 01:03 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 02:22
'Kadına şiddet' ruh hastalığı mı?
'Kadına şiddet' ruh hastalığı mı?

A HABER'de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde yayınlanan 'Yüzde Yüz Siyaset' programında "in kökeni ve çözüm yolları" mercek altına alındı. Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, "Kadına şiddet sağlık sorunu olarak devlet tarafından ele alınmalı" dedi.

"KADINLARI GÖRÜNÜR KILAMIYORUZ"

Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz kadınların bir arada olduğu. 2004'te kurulurken insanlık adına projeler geliştireceğiz dedik. Kadına yönelik ayrımcılık insana yapılan ayrımcılıktır. 10 yıl sonra diyoruz ki insanlık adına projeler üretiyoruz ama kadınları görünür kılamıyoruz. İş kadınları olarak bir toplantı yaptık. Hastalık belli. Kadına şiddet sağlık sorunu olarak ele alınmalı. Devlet politikası olarak ele alınmalı. Ve bu konuya yönelik çözümlere odaklanmalıyız.

"KADINA ŞİDDETLE BİPOLAR HASTALIK BAĞLANTILI"

İş Kadını ve Mimar Ayşe Cevahir de kadına şiddetle öfke kontrolsüzlüğü hastalığı Bipoların bağlantısına dikkat çekti: Bipolar denilen bir hastalık var. 700 bin bipolar hastası sokakta geziyor. Bunlar trafikte, bankada, işyerlerinde, Emniyet'te, askeriyede. Tedavi edilmesi çok kolay, yeter ki teşhis edelim. Öfkemizi kontrol edemiyorsak doktora gitmeliyiz.

"ŞİDDET İÇERİKLİ HİÇBİR YAYINA REKLAM VERMEYECEĞİZ"

Medyada kadın istismarı ve kadına şiddetle mücadelenin konuşulduğu programda Sema Güral Sürmeli, şirketlerinin ortak kararıyla artık şiddet içerikli TV yayınlarına asla reklam vermeyeceklerini dile getirdi.

"AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK"

TV ekranlarında şiddet içerikli hiçbir yayına reklam vermeyeceğiz. Birtakım dizilere, programlara sponsorluk yapıyoruz. Filmin içeriği reyting arttırmak için farklılaştırılıyor. Kadına şiddetle mücadele için farkındalık oluşturmak için kendi adıma, şirketlerimiz adına, etkili olabileceğimi düşündüğüm alanlarda buna dikkat edeceğim. Yapımcıların desteğiyle birtakım önlemler alacağız. Ne yazık ki şiddeti seviyoruz, reyting bundan geliyor. Ben 2 erkek çocuk annesiyim. Çok hassas yetiştiriyorum onları. Evde çocuk en küçük ses yükselmesine karşı "Kavga etmeyin" diyor.

kalan karakter 1000

MEHMET MEHMET

allahım doğru yoldan ayırmasın. arsıza rast getirmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.03.2015 07:38
Yusuf Temiz Yusuf Temiz

Bir konuyu unuttuğumu fark ettim onun için yazmak istedim.Oda bir çocuğun hayattaki en önemli iki canı annesi ve babasıdır bunlardan birinin durumundaki kötülük çocuğun hayatına ciddi etki eder onun için anneler her yönüyle ileri olmalılardır ki babaya birşey olursa evi idare etme gücünde bir birey olarak toplumda yerini alabilsin. Dünyadaki bütün savaşları erkekler başlattığı bir gerçektir. Kadınlar aynı zamanda barışında teminatıdır. Anneler ve kutsal kadınlar her alanda olmalıdır. Yüce Allah çocuğuyla mazlum kalmış Suriyeli ve tüm dünyadaki annelere kuvvet versin. Acılar dinsin. Saygılarımla.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.03.2015 06:07
Yusuf Temiz Yusuf Temiz

Sevilay hanım kadın konusundaki çalışmanız için bir öğretmen olarak teşekkür ederim. Aslında kadın ve erkek Yüce Allah katında hep eşittir. Faziletli olan kişilikler vardır. Cinsiyet asla hiçbir şekilde ruhani alemde önemli değildir. Erkek gücü ihtiyacı gibi eşitliği bozan konuşmaların bir anlamı olmadığı bir gerçektir. Her erkek güçlü ve eşit midir o zaman erkekler arasında da böyle bir ayrım mı yapılır. Benim içtenlikle paylaşmak istediğim siz değerli basın mensuplarının bu konulara değinirken kadınla erkek arasında bir mücade ve ayrım varmış noktasına ulaşmadan kadınsız bir toplum mu istiyoruz yaklaşımının vurgulanması insanlarımızın daha iyi bir bakış açısından düşünmelerini sağlayacaktır. Amacımız kadınları erkekler dünyasında erkekleşmeleri değil onların var olan kapasitelerini ve eşit haklarını görebilmeyi sağlamak olmalıdır. Öğretmenler böyledir bir şeyler hep yazarız. Saygılarımla. İyi çalışmalar efendim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.03.2015 05:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.