X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milli piyango 19 Nisan sonuçları - Bilet sorgula
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

19 Nisan sonuçları - Bilet sorgula

  • Giriş Tarihi: 18.4.2015 16:39 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 20:33
Milli piyango 19 Nisan sonuçları - Bilet sorgula
Milli piyango 19 Nisan sonuçları - Bilet sorgula

En çok kazandıran şans oyunlarından olan Milli Piyongo yine kazandırmaya devam ediyor. Her ayın 9, 19 ve 29 uncu günlerinde çekilişi düzenlenen şans oyunu 19 Nisan Pazar akşamı saat kaçta ve ne zaman çekilecek?

En çok kazandıran şans oyunlarından olan Milli Piyongo yine kazandırmaya devam ediyor. 19 Nisan 2015 çekilişinin sonuçları 19 Nisan Pazar günü (yarın) saat 19:30'da yapılacak.

MİLLİ PİYANGO BİLTE SORGULAMA

Milii Piyango 9 Nisan Çekiliş sonuçları

9 Nisan tarihli Milli Piyango sonuçları, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından belirlendi. Milli Piyango sonuçlarına göre büyük ikramiye 312554 nolu çeyrek bilete isabet etti.

Milli Piyango Sonuçları 9 nisan MPİ Milli piyango çekilişi sonuçları tam liste Milli Piyango çekilişi, 9 Nisan Perşembe akşamı yapıldı ve sonuçlara göre kazanan biletler belli oldu. Milli Piyango sonuçlarında büyük ikramiyeyi kazandıran numaraların yer aldığı biletler çeyrek bilet olurken, 2 milyon liralık büyük ikramiye dörde bölündü. Biletler Ankara, İstanbul(2) ve Kıbrıs'tan satıldı.

Milli Piyango 19 Nisan çekilişinde son numaraları 2 ve 5 olan biletlere de amorti çıktı. İkinci büyük ikramiye ise 200 bin lira oldu. 200 bin liralık ikinci büyük ikramiye 091660 numaralı bilete isabet etti. İşte Milli Piyango 09.04.2015 tarihli Milli Piyango çekilişin sonuçları sıralı tam listesi… Piyango sonuçlarında büyük ikramiye 312554 nolu çeyrek bilete isabet etti.

MİLLİ PİYANGO ŞANS OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.
Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.
Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır.
Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.
Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.
İdare, gerekli gördüğü hallerde, ikramiye ödeme limitlerini arttırmaya ve eksiltmeye yetkilidir.
İkramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydolunur. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.
Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi,çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.
Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten en geç bir gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından dilekçe ekinde ibraz edilmesi ve bu dilekçenin yine çekilişten bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenir.