X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bisikleti kazanamayınca gözyaşları sel oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bisikleti kazanamayınca gözyaşları sel oldu

  • Giriş Tarihi: 31.5.2015
Bisikleti kazanamayınca gözyaşları sel oldu
Bisikleti kazanamayınca gözyaşları sel oldu

Zonguldak'ta bisiklet ödüllü yarışmayı kazanamayan madenci çocukları gözyaşı döktü. Teselli olarak kırtasiye malzemesi verildi

Madenci kenti Zonguldak'ta Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında madenci çocuklarının eğitim gördüğü ilkokulda yarışma düzenledi. Kilimli ilçesindeki Madenciler İlkokulu'ndaki kömür temalı resim ve şiir yarışmasında projenin adı 'Kömürün elmas hali' ve 'engelleri iyilikle aşan eller' olarak belirlendi.

BİRİNCİLERE BİSİKLET
Öğretim görevlilerinden oluşan jüri, 50 şiir ve 25 resim arasından ilk 3'e girenleri seçti. Madenciler İlkokulu önünde yapılan törende dereceye girenler açıklandı ve birincilere bisiklet, ikincilere müzik çalar, üçüncülere ise kitap ve kırtasiye malzemesi verildi. Yazdıkları şiirleri okuyan öğrenciler, töreni izleyenleri duygulandırırken, dereceye giremeyen öğrencilerden bazıları bisiklet ve müzik çalar hediye edildiğini görünce ağlamaya başladı.

DUYGUSAL BİR KÖPRÜ

Teselli edileni öğrencilere, özel rehabilitasyon merkezinde eğitim gören çocukların yaptığı hediyeler ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Yrd. Doç. Dr. Eda Akbaş, "Bu projeyle öğrencilerimizin sosyal sorumluluk kavramlarının gelişmesine, madenci aileleriyle aralarında duygusal bir köprü oluşmasını sağlamayı amaçladık" dedi.