X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İzmir'de kağıt bilet dönemi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İzmir'de kağıt bilet dönemi başladı

  • Giriş Tarihi: 11.6.2015 13:16 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 16:28
İzmir'de kağıt bilet dönemi başladı
İzmir'de kağıt bilet dönemi başladı

İzmir'de toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik ücret toplama sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle 1 Haziran'dan bu yana zorunlu olarak "ücretsiz" hizmet veren toplu ulaşım araçlarında, yıllar sonra yeniden "kağıt bilet" dönemi başladı.

İzmir'de elektronik ücret toplama sistemi işletmesinin yenilenen ihale sonrası başka bir firmaya geçmesinin ardından, otobüs, metro, hafif raylı sistem ve deniz ulaşımında entegre kullanılan elektronik ücret toplama sisteminde yaşanan sorunlar devam ediyor.


ESHOT ve ihaleyi kazanan Kartek firması tarafından sistem değişikliği için aralıksız yürütülen çalışmalarda, otobüsler, metro ve hafif raylı sistem istasyonları ile vapur iskelelerindeki validatörlerin (kart okuma cihazı) yeni sisteme uyumlu hale getirilmesine karşın, kartlara bakiye yükleme işlemi sadece belli aktarma merkezlerinde yapılabiliyor.

"KAĞIT BİLETE" GERİ DÖNÜŞ


Yaşanan sorunlar nedeniyle 1 Haziran'dan bu yana zorunlu olarak "ücretsiz" hizmet veren toplu ulaşım araçlarında, bugün itibarıyla yıllar sonra yeniden "kağıt bilet" dönemine geçildi. eshot Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla bugün saat 09.00'dan itibaren mevcut elektronik kartını, istasyon ve duraklardaki gişelerde yeni sisteme tanımlatmayan ve yeterli bakiyesi bulunmayanlar, metro istasyonları ve vapur iskeleleri ile otobüs içlerinde şoförlerden temin edilebilen "kağıt bilet" ile toplu ulaşım hizmetinden yararlanmaya başladı. Bu arada belediyenin daha fazla zarara uğramaması amacıyla geçilen "kağıt bilet" kullanımı ile İzmir'de büyükşehir belediye meclis kararıyla toplu ulaşımda uygulanan "tek ödemeyle 90 dakika seyahat hakkı" ise fiilen ortadan kalktı.

İzmir'de elektronik ödeme sistemiyle metropol ilçelerde 90 dakika tek ödemeyle sınırsız ulaşım hakkını da içeren tam 2,25, öğrenci 1,25, öğretmen 1,60 lira olan ulaşım ücreti, "kağıt bilet" uygulamasında tam 2 lira, öğrenci ise 1 lira olarak belirlendi.

Elektronik ödeme sistemiyle tam 3,95, öğrenci 2,15, öğretmen 2,40 lira ücret tarifesiyle yararlanılabilen metropol dışındaki ilçelere düzenlenen otobüs seferlerinde ise yeni ücret tarifesi "çift bilet" olarak belirlendi.

kalan karakter 1000

ALKIŞLAYAN ADAM ALKIŞLAYAN ADAM

ALKIŞLIYORUZ MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.06.2015 00:06
niyazii niyazii

kılıçdaroğlu izmire gelip yüzbinlerce çoşkulu :-) kalabalığa asgari ücret 1500 tl demişti. chpnin kalesi izmirde toplu taşımaya mecbur olanların cebine giren yerine daha çok çıkan oldu belediye sayesinde

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 11.06.2015 23:13
işte böyle işte böyle

chp belediyesinden ne olacak ki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 11.06.2015 23:04
VATANDAŞ VATANDAŞ

İŞTE CHP BELEDİYESİ UYANIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 11.06.2015 22:56
cemil cemil

İzmirliler dua etsin kağıt mağıtla otobüs gidiyor ilerleyen zamanlarda onuda bulamayıp at arabalarıyla gidicekler:D

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 11.06.2015 21:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.