X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mahalleli, itfaiye aracı ile 3 personeli rehin aldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mahalleli, itfaiye aracı ile 3 personeli rehin aldı!

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 10:01 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 10:05
Mahalleli, itfaiye aracı ile 3 personeli rehin aldı!
Mahalleli, itfaiye aracı ile 3 personeli rehin aldı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde su kesintisine tepki gösteren vatandaşlar, bir başka mahalleye su götüren itfaiye aracını durdurup 3 eri rehen aldıktan sonra yolu trafiğe kapattı.

Nusaybin İpekyolu Mahallesi'nde su kesintilerinden dolayı vatandaşlar Dalin Sokağı'na su götüren Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye aracı ve 3 erini rehin aldı. Su kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, itfaiye aracının sokaktan çıkmasına izin vermedi. Ellerindeki su bidonlarıyla sokak başında oturan kadınlar, su kesintileriyle ilgili belediye yetkililerinden söz alıncaya kadar itfaiyeyi mahallede tutacaklarını söyledi. Yaklaşık 1 saat boyunca rehin alınan itfaiye aracı ve 3 personelinin çıkmasına izin vermeyen vatandaşlar, MARSU yetkililerini arayarak eylem hakkında bilgi verdi. MARSU yetkilileri gelmeyince, ilçede yangın çıkma ihtimali üzerine mahalle sakinleri itfaiyenin sokaktan çıkmasına izin verdi.

Mahallede yapılan su şebekesinin 15-20 hanenin ihtiyacını ancak karşılayabildiğini belirten belirten mahalle sakinlerinden Halime Acar, Fehime Alğan, Selim Acar ve Hasan Alğan, mahallede hane sayısının 400'e ulaştığını ancak su şebekesinin bu sayının ihtiyacını karşılamada yetersiz kaldığını söylediler. Mardin ve Kızıltepe'ye giden içme suyu şebekesinin mahallelerinden geçtiğini kaydeden vatandaşlar, bir çözüm bulunmaması halinde su şebekesini kapatacaklarını bildirdi.