X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Arapça eğitimi 2010'dan beri var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Arapça eğitimi 2010'dan beri var"

  • Giriş Tarihi: 24.10.2015
"Arapça eğitimi 2010'dan beri var"
Arapça eğitimi 2010'dan beri var

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, eğitim muhabirleriyle bir araya geldi. Talim Terbiye Kurulu'nun gelecek yıl 2'nci sınıflarda okutulacak Arapça ders kitabı ve müfredatına ilişkin haberlerin çarpıtıldığını belirten Kocabıyık, okullarda yabancı dil eğitiminin Bakanlar Kurulu kararıyla belirlendiğini belirterek, "2010'dan itibaren Arapça okullarda zorunlu seçmeli dersler arasına alındı. Öğretmeni olan okullar, mevcut materyallerle eğitim verebiliyordu. Geçtiğimiz yıl yabancı dil eğitimi 2'nci sınıflara indirildi. Bu kapsamda Arapça eğitimi için gerekli ders kitabı da bu yıl hazırlandı. Gelecek yıldan itibaren öğrenciler bu müfredat üzerinden eğitim alacak" dedi. Bakanlar Kurulu kararıyla okullarda, zorunlu seçmeli dersler arasında İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Japonca, İtalyanca ve Arapça dil dersi olarak veriliyor. Her okul, hangi yabancı dilin eğitimini vereceğine eğitim öğretim döneminin başında öğretmen kapasitesine göre karar veriyor.

kalan karakter 1000

Atilla Atilla

Hele şükür gelecek kuşaklar Osmanlı tarihimizi daha iyi irdeleyebilecekler, iki dil bilen çocuğun beyni daha iyi ve verimli bir şekilde gelişir. Aslında her Türkiye vatandaşının Türkçe ve Kürtçe dillerinin ikisini de bilmesi gerekir çünkü Anadolu'da konuşulan başlıca iki büyük dil. Öyle olsaydı bugünkü terör durumları kolay kolay olmazdı, öyle düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.10.2015 13:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.