Eski öğrencisinin yerine sınava giren doçente dava

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Eski öğrencisinin yerine sınava giren doçente dava

Sahte kimlikle eski öğrencisinin yerine İngilizce sınavına giren Doç. Dr. Suat S.'ye resmi belgede sahtecilikten dava açıldı

İstanbul'daki özel bir üniversitede öğrenim gören Musab A., aynı okulda öğretim görevlisi olarak çalışan Doç. Dr. Suat S. ile eğitim hayatı sırasında samimi oldu. Okulu bitirip ayrıldıktan sonra da hoca-öğrenci görüşmesi devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne yüksek lisansa başvuran ve İngilizce sınavından başarılı olması gereken Musab A.'nın aklına, doçent hocası geldi. Sınava yerine girmesini teklif edince Doçent Suat S. kabul etti. İkili, Musab A.'nın bilgilerinin yer aldığı kimliğin üzerine Suat S.'nin fotoğrafını yapıştırdı. Sınav günü sahte kimlikle Bilgi Üniversitesi'ne gidip salonundaki yerini alan Doçent Suat S. beklenmedik bir olayla karşılaştı.

SINAVDAKİ ASİSTAN TANIDI

Sınav salonunda gözetmen olan ve Musab A.'nın üniversiteye kabulü sürecinde kendisiyle birkaç görüşme yapan idari asistan Burcu Gümüş sahtekârlığı fark etti. Sahte kimliğin fotoğrafının çekilmesi ve tutanak tutulmak istenmesi üzerine Doçent Suat S., kayıplara karıştı. Savcılık olayın ardından ikilinin buluştuklarını belirledi. Yürütülen soruşturma sonucu Doçent Suat S. ve öğrenci Musab A. hakkında "resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla iddianame düzenlendi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski öğrencisinin yerine sınava giren doçente dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz