İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım!

Giriş Tarihi: 26.12.2015 17:33 Güncelleme Tarihi: 26.12.2015 17:42
İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Bozüyük Diriliş Platformunca başlatılan kampanyada toplanan giyecek ve gıda malzemeleri, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere tırla yola çıkarıldı.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, yapılan bu etkinliklerin insanlara ulaştırılmasında basının büyük önem taşıdığını söyledi. Bakıci, birlik ve beraberliğin böyle günlerde önemli olduğunu vurgulayarak, "Bu önemli kampanyaya destek veren İHH ve Bozüyük halkına teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin imkanları dahilinde kullanmalarını diliyorum" dedi.

İHH Bilecik İl Temsilcisi Şemsettin Yıldırım ise Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yardım toplama kampanyasına katılmanın önemine dikkat çekti. Yıldırım, şunları söyledi:

"Suriye'deki akan kan devam ediyor. Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur. Biz de yaraları sarmaya, yardımları yapmaya devam edeceğiz. Bugün olduğu gibi birlik, beraberlik ve dirlik içerisinde olduğumuz sürece inşallah bu sorunlar en kısa sürede çözülecektir."

Konuşmaların ardından, 75 bin lira değerindeki giyecek ve yiyecekleri taşıyan tır, duaların ardından Reyhanlı İHH depolarına teslim edilmek üzere uğurlandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz