ve lere 25 milyon lira destek

Giriş Tarihi: 28.12.2015 16:59
Aile ve engellilere 25 milyon lira destek

ve Sosyal Politikalar İl Müdürü , 2015 yılında ailelere yönelik destekler, evde bakım hizmetleri, ve çocuk bakımlarına yönelik 25 milyon TL para harcandığını söyledi.

ve Sosyal Politikalar İl Müdürü , "2015 yılını yoğun bir çalışma temposu ile geçirdik. Biz toplumun tüm dezavantajlı gruplarına yönelik her türlü hizmeti sağlamakla sorumlu bir kurumuz. Hizmetlerimizi de devletimizin şefkat eli olarak sürdürüyoruz" dedi.

Uzun, geçtiğimiz günlerde temeli törenle atılan Yalova Huzurevi'nin 2016 yılı içerisinde bitirileceğini söyleyerek, "2015 yılı içerisinde 110 kapasiteli Çınarcık Huzurevi'ni hizmete açtık. Şu anda ful kapasite ile çalışıyor. Yaklaşık 50 civarında vatandaş burası için sırada bekliyor. Merkezde yapacağımız huzurevini Paşakent Mahallesi'ne kaydırdık. Ekim ayında da temelini attık. 2016 yılı sonuna kadar orayı hizmete sokacağız. Bu huzurevinin de 60 ya da 80 kişi kapasitesi olacak" şeklinde konuştu.

lere yönelik olarak verilen evde bakım hizmetlerinin de sürdürdüğünü ve bu kapsamda 450 aileye evde bakım parası verildiğini dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Yalova İl Müdürü Hilmi Uzun, Yalova'da bakılan kimsesiz çocukların yurt ve yuva ortamında kurtarılarak mümkünse ailelerine değilse koruyucu ailelerin yanına yerleştirilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Kurumun 2015 yılında 25 milyon TL harcama yapıldığını belirten Uzun "Yalova'da 2015 yılında gerçekleştirilen evde bakım hizmetleri, ailelere sağlanan sosyo-ekonomik destekler gibi çalışmalarımız kapsamında 20 milyon TL civarında para harcandı. Buna kurum bakımları dahil değil. Bunları da eklediğimizde bu rakam 25 milyon TL'lere kadar çıkıyor" dedi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Aile ve engellilere 25 milyon lira destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz