X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 39 yıllık hâkimi isyan ettiren adalet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

39 yıllık hâkimi isyan ettiren adalet

  • Giriş Tarihi: 5.1.2016
39 yıllık hâkimi isyan ettiren adalet
39 yıllık hâkimi isyan ettiren adalet

Bel ağrısından kurtulmak için geçirdiği operasyon sonrası sağlığından olan 39 yıllık hâkim, doktoruna açtığı davayı kaybetti. Avukatlık ücreti dahi kendisinden tahsil edilecek

Türkiye'nin ilk kadın ağır ceza mahkemesi başkanlarından biri olan Neylan Feke (72), 10 yıldır adalet ve sağlık arıyor. Feke, 2006'da İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'yken şiddetli bel ağrısı nedeniyle özel hastaneye gitti. Bel ağrısından kurtulmak için riskli bir operasyon geçirdi. Bel fıtığı ameliyatını Prof. Dr. M.B. ve ekibi yaptı. Ancak 39 yıllık hâkim Feke, sağlığına kavuşamadı. Bir ameliyatla iyileşmeyi umarken beş ameliyata daha girmek zorunda kaldı. Sağlık durumu ise iyileşmek yerine kötüleşti. Feke, 10 yıldır eşinin yardımı olmadan oturup, kalkamıyor. Tek başına evinin bahçesine çıkamıyor. Yaşananların ardından Feke ailesi hukuki mücadele başlattı. Doktor M.B.'ye ve özel hastaneye tazminat davası açtı. İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde M.B. aleyhine taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma suçundan kamu davası açıldı. Ancak aile 6 aylık şikâyet süresini kaçırdığı için kamu davası zaman aşımından düştü. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen tazminat davası ise 6 yıl sonra reddedildi. Feke'nin davalılara 13 bin lira avukatlık ücreti ödemesi kararlaştırıldı. Feke, kararı temyiz etti. Son sözü Yargıtay söyleyecek. Feke, "İyileşeceksin, dedi, hayatımı söndürdü. Bunca yıl adalet dağıttım ama kendim 6 yıldır adalet aradım, bulamadım" dedi.

TÜRK HACKER KONUŞTU!

ALİ GÜNEŞ İLE AHMET DURSUN BİRBİRİNE GİRDİ!

HALİS TOPRAK'IN CENAZESİ TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ

kalan karakter 1000

tarık tarık

hakim olduğunda verdiğin kararları düşün bence :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.01.2016 17:31
paşam123 paşam123

o yasalar çoğunlukla güçlüden yana, kimi zaman da saçma sapan yasalarla binlerce insan mağdur edildi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.01.2016 14:25
metin metin

Her ameliyatta, ölüme kadar gidebilen riskler vardır. Ameliyat öncesi doktor tarafından bu riskler anlatılır, hatta yazılı olarak da hastaya verilir ve imzalattırılır. Hiçbir doktor hastasında problem olsun istemez ama dünyanın her yerinde yapılan ameliyatlarda belli oranlarda komplikasyon adı verilen bu riskler yaşanır, kaçınılmazdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.01.2016 11:01
reta reta

39 yıl boyunca verdiği kararların adaletli olup olmadığını haklarında karar verdikleri kişilere sormak lazım. nitekim onlarda bu hakime isyan etmiş olabilir. Allah kimseyi madur etmesin. kimseyi de mahkeme kapılarına düşürmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.01.2016 10:46
oktay oktay

Ayarını bozduğun kantar, döner bir gün seni de tartar.”

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.01.2016 10:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.