X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mültecileri zorla alıkoyan 3 organizatöre gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

leri zorla alıkoyan 3 organizatöre

  • Giriş Tarihi: 7.1.2016 16:37

'in Çeşme İlçesi'nde, olumsuz hava koşulları nedeniyle denize açılmak istemeyen 32 Suriyeli sığınmacıyı bir barakada iki günden bu yana zorla alıkoydukları öne sürülen 3 Türk organizatör na alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbarat çalışmasıyla aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriyeli 32 sığınmacının organizatör konumundaki 2 Türk insan kaçakçısı tarafından Çeşme'nin Ovacık Mahallesi'ndeki Çatalazmak Plajı'nda bir barakada tutulduğu belirlendi.
Sığınmacıların kıyılarda alınan göçmen kaçakçılığını önleme tedbirleri ve olumsuz hava koşulları nedeniyle denize açılamadıklar,ı bunun üzerine İzmir kent merkezine dönmek istedikleri ancak organizatörlerin bunu kabul etmediği tespit edildi. Bunun üzerine dün harekete geçen jandarma, zorla alıkoyulan leri kurtarıp, organizatörler Y.B. ve E.Ö.'yü na aldı. Gözaltına alınan iki organizatörle bağlantı halinde halinde olduğu belirlenen M.S. de jandarma tarafından daha sonra yakalandı. Gözaltına alınan 3 organizatör ve sığınmacıların jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.