X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yer kabuğunun altında dev okyanus...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yer kabuğunun altında dev okyanus...

  • Giriş Tarihi: 2.4.2016
Yer kabuğunun altında dev okyanus...
Yer kabuğunun altında dev okyanus...

insanları, yer kabuğunun yüzlerce kilometre altında bir okyanus buldu. 2.7 milyar yaşındaki okyanusta, daki okyanusların 3 katı kadar su bulunuyor

Fransız, Alman ve Rus insanları, yer kabuğunun derinliklerinde dev bir okyanus keşfettiklerini açıkladı. Nature isimli bilimsel dergide yayımlanan makaleye göre bu gizli okyanus, yüzeyinin 410 ile 660 kilometre altında keşfedildi. Dünyadaki kayaç katmanların henüz yeni yeni oluşmaya başladığı Arkeyan Devir'den kaldığı belirtilen okyanusun 2.7 milyar yaşında olduğu tahmin ediliyor.

NASIL OLUŞTU?
merkezli haber sitesi Sputink'te yayımlanan araştırmaya göre, bu yeni keşfedilen okyanusta dünyadaki okyanuslarda bulunan suyun yaklaşık 3 katı kadar su rezervi bulunuyor. Nature dergisindeki makalede, yer altı okyanusunun oluşum şartlarından da bahsedildi. Bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, söz konusu okyanusun oluştuğu dönemde ve bölgede, yüksek basıncın yanı sıra bin 530 santigrat dereceye ulaşan ısı etkisini gösteriyordu. Yer altı okyanusundaki suyun, kristal minerallerin içine hapsolmuş biçimde bulunduğu kaydedildi.

kalan karakter 1000

çakır çakır

vah zavallı bilim adamları kuran bunu 1500 yıl önce söylemiş

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.04.2016 10:55
mevlüt mevlüt

kutuplar kısmen eridğinde denizi yükseltecek buyükleslme tahmini 60 65 yılı bulabilir 20 21 metre yükselebilir yükselmeyi durdurmak için motorlu araç yakıtı ve sera gazları tüketiminden vaz geçmeliyiz tüm dünyada kullanılacak yer çekini durduracak araç geliştirmeliyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.04.2016 06:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.