X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER EXPO 2016’da renkli kortej
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

EXPO 2016’da renkli kortej

  • Giriş Tarihi: 4.5.2016
EXPO 2016’da renkli kortej
EXPO 2016’da renkli kortej

’da Çiçek ve Çocuk temalı EXPO 2016’da günde 4 kez animasyon ekibi renkli bir kortej oluşturuyor. Kortej çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor

23 Nisan'dan bu yana ziyaretçilerini ağırlamayı sürdüren EXPO 2016 alanında 'Çiçek ve Çocuk' temasına uygun olarak çocuklar için sayısız aktivite yapılıyor. Her gün saat 14.00- 21.00 arasında animasyon ekibi, Turkcell EXPO Kulesi önünden başlayıp Torku Çocuk Adası'na kadar yürüyor. Kortejde, EXPO 2016 Antalya'nın sevimli maskotları Ece-Efe başta olmak üzere, Keloğlan, tahta bacaklı cambazlar, çizgi film kahramanları yer alıyor. Bando eşliğinde yaklaşık 45 dakika süren korteje çocuklar da eşlik ediyor. EXPO 2016 Antalya'da çocuklara özel etkinlikler bununla da sınırlı değil. Torku Çocuk Adası'nda gün boyu süren çocuk atölyeleri ve konsept grup çalışmalarına her gün yüzlerce çocuk katılıyor. THY ve Teknoloji Merkezi'nde de çocuklar bilim ve teknolojiyi çeşitli deneyler ve görsel düzeneklerle öğrenme fırsatı buluyor.

OSMANLI BAHÇESİ
Kır aktivite alanında ise çocuklar lunapark oyunlarıyla eğleniyor. Sergi alanının en gözde mekanlarından olan Osmanlı Bahçesi'nde büyükler kadar çocuklar için de aktiviteler düzenleniyor. Çocuklar Nasreddin Hoca fıkraları, Karagöz Hacivat gösterisi, ortaoyunu ve meddah ile eğleniyor.