O dedenin ahı tuttu!

Giriş Tarihi: 4.6.2016
O dedenin ahı tuttu!

Şişli’de, 86 yaşındaki Umur’u 1 milyon 300 bin lira çarpan üç şüpheli yakayı ele verdi. Umur’un sürükleyerek götürdüğü içi para bavulu dolandırıcılara teslim etmesi, kameralara yansımıştı

İstanbul Şişli'de 11 Nisan'da içinde 1 milyon lira bulunan bavulu taşımakta bile güçlük çektiği anlar kameraya yansıyan 86 yaşındaki Umur'u toplamda 1 milyon 300 bin lira dolandıran 3 şüpheli yakalandı. Çok sayıda yaşlıyı hedef alan çetenin üç üyesi de tutuklandı. Şişli'de yaşayan 86 yaşındaki yüksek mimar ve emekli üniversite öğretmeni Umur'a 11 Nisan'da telefonla ulaşan dolandırıcılar, kendilerini savcı diye tanıtıp evde ve banka hesabında bulunan parayı teslim etmesini söyledi. 'Hesabınızdan terör örgütüne finans sağlandı' iddiası yaşlı adamı panikletti. Umur, evine gelen dolandırıcılara 300 bin lira değerinde altın ve dövizi eliyle teslim etti. Aynı kişiler bir gün sonra da Umur'a bankadan tam 1 milyon lira çektirdi. Yaşlı adamın para bavulu ağırlığından dolayı sürükleye sürükleye taşıması güvenlik kamerasına da yansıdı. Aydın Umur, para dolu bavulu da çete üyelerine teslim etti. İki günde 1 milyon 300 bin lira dolandırılan Umur, bir akrabasına durumu anlatınca dolandırıldığını anladı.

SUÇUNU İTİRA F ETTİ
Yaşlı adamı dolandıranların bir çetenin 3 üyesi olduğu saptandı. Bavulun teslim alındığı bölgedeki kamera kayıtlarını toplayan ekipler, izine ulaştıkları İdan A. (25) ve A.A.'yı (16) Beşiktaş'ta kıskıvrak yakaladı. Dolandırıcılık ve suç örgütüne üye olmaktan sabıka kaydı bulunan iki şüpheli de tutuklandı. Çeteyi çökertmekte kararlı olan emniyet güçleri, firari Hüseyin L.'yi (24) de yakalamayı başardı. Suçunu itiraf eden Hüseyin L. de tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
O dedenin ahı tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz