serbest kalabilir

Giriş Tarihi: 14.6.2016 15:53 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 15:59
Atalay Filiz serbest kalabilir

ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak tutuklanan 'in akli dengesi yerinde olmadığı ortaya çıkarsa serbest kalabilir

Türkiye'nin gündemine oturan seri cinayet zanlısı , tutuklandı. ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz, İzmir'de yakalandıktan sonra İstanbul'a getirilmişti. Yaklaşık 5 saat boyunca sorgulanan Atalay Filiz, daha sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.Attığı her adım bir basın ordusu tarafından takip edilen Filiz, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Yoğun güvenlik önlemi altında adliyeden çıkarılan Filiz, zırhlı bir polis aracına bindirilerek Silivri cezaevi'ne gönderildi.

AVUKATI İSTEMİŞTİ

Atalay Filiz'in avukatının hakimlik sorgusu sırasında müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını, bu nedenle ilgili kuruma gönderilerek gözlem altına alınmasını talep ettiği öğrenildi. Sulh Ceza Hakiminin ise söz konusu talebin soruşturmayı yürüten savcılık tarafından değerlendirilebileceğini ifade ettiği öğrenildi.

ATALAY SERBEST KALABİLİR

Atalay Filiz'in sorgusunu yapan savcı eğer Adli Tıp raporu isterse Atalay Adli Tıp'a sevk edilecek. Adli Tıp'ta Atalay'ın akli dengesinin yerinde olup olmadığı incelenecek. Atalay'ın cinayetleri işlediği esnada akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkarsa Atalay serbest kalabilir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Atalay Filiz serbest kalabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz