X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sırtında yaralı taşıyan sivili bile vurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sırtında yaralı taşıyan sivili bile vurdular

  • Giriş Tarihi: 4.8.2016
Sırtında yaralı taşıyan sivili bile vurdular
Sırtında yaralı taşıyan sivili bile vurdular

Darbeye kalkışan gözleri dönmüş hainler, İstanbul Üsküdar'a bağlı Çengelköy'de sırtında yaralı taşıyan bir sivili bile vurdu. Mustafa (30) ve Ahmet (28) Daştan kardeşler, Çamlıktepe Mahallesi'nde çiçeklik yapıyordu. Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine hemen Çengelköy Sabancı Polis 'nin önüne gittiler. Hainler açınca bir çok insan yaralandı. Ahmet Daştan, 15 yaralıyı araçlara taşıdı. 16'ncıyı sırtında götürürken sol bacağından vuruldu. İkisi birden yere yığıldı. İmdadına ağabeyi Mustafa Daştan yetişti. Götürüldüğü Ümraniye Devlet Hastanesi'ne 3 ameliyat geçirdi. Doktorlar "Ayağını kesmek zorunda kalabiliriz" dedi.

Ahmet Daştan: Vatanım için sokağa çıktım, bir bacağımı feda ettim. Bugün yine böyle bir şey yaşansa, yine giderim. Gözümü kırpmadan diğer bacağımı da ülkeme feda ederim.

Mustafa Daştan: Doktor ilk gördüğünde "Bacağı yüzde 95 kesilecek" dedi. Mucize eseri kurtuldu, sadece bir damarı tutuyormuş onunla bacağı kesmekten kurtardılar ama yürüyebilecek mi şimdilik bilmiyoruz.