Akıl hastanesinde tedavi gören hasta yatağını yaktı

Giriş Tarihi: 13.10.2016 12:02 Güncelleme Tarihi: 13.10.2016 12:14
Akıl hastanesinde tedavi gören hasta yatağını yaktı

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde, çevreye ve kendine zarar vermemesi için yatağa bağlanan bir hasta, bir başka hastanın yardımıyla cebinden çıkardığı çakmakla yatağını tutuşturdu. Durumu fark eden hemşireler ile güvenlik görevlileri alevlere müdahale ederken, bu anlar hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Servisi'nde saldırgan bir hasta, kendisine, diğer hastalara ve sağlık çalışanlarına zarar vermesi nedeniyle tecrite alınarak yatağına bağlandı. Ayakları ve elleri yatağa bağlanan hasta, bu durumdan kurtulmak için serviste yatan diğer iki hastaya seslendi.

ARKADAŞINI YANINA ÇAĞIRIP SİGARA VE ÇAKMAK İSTEDİ

Uyuyan hastalardan birini yanına çağırıp, cebindeki ve çakmağı çıkarmasını istedi. Cebindeki sigaradan diğer hastaya ikram etti. Bu sayede çakmağını eline alan bağlı hasta, yatağını ateşe verdi. Durumu fark eden hemşire ve güvenlik görevlileri, söndürme tüpüyle müdahale etti. Alevler söndürülürken, Duman içinde kalan servisteki hastalar tahliye edildi. Yatağın ateşe verilmesi ve dumanların çevreyi sardığı o anlarda ise odadaki 3'üncü hastanın uyuması dikkati çekti. Daha sonra saldırgan hasta güvenlik görevlilerin yardımıyla aynı serviste başka bir yatağa bağlanarak tekrar tecrit edildi. Hastanede yaşananlar, servisin güvenlik kamerasınca görüntülendi. Hastane yönetimi, olayla ilgili soruşturma başlattı.

HASTANEDE BAĞLI OLDUĞU YATAĞINI ATEŞE VERDİ

ARKADAŞINA GÖNDER
Akıl hastanesinde tedavi gören hasta yatağını yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz