X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rekor kırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rekor kırıldı

  • Giriş Tarihi: 21.11.2016
Rekor kırıldı
Rekor kırıldı

Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dün tamamlandı. Bu KPSS, 3 milyon 498 bin 335 adayla Türkiye’nin en büyük katılımlı sınavı oldu

Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dün tamamlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim oturumu, 176 sınav merkezinde saat 10.00'da başlayan sınav 12.00'de sona erdi. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi. KPSS'nin ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu. Sınav sonuçları ÖSYM'nin "http://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacak. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

KPSS'de "Ömer Halisdemir" sorusu
KPSS sınavında 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman ismi Ömer Halisdemir'e ilişkin bir soru da yöneltildi. Adaylara, "Hangi üniversitenin isminin Ömer Halisdemir olarak değiştirildiği" sorusunun yöneltildiği belirtiliyor. Doğru cevap Niğde Üniversitesi.

TEOG'da son 3 gün: Sürpriz soru yok
Bu arada 8'inci sınıfların 'Temel Eğitimden Ortaoöğretime Geçiş' (TEOG) sınavlarının ilk oturumları da 23-24 Kasım'da yapılacak. Sorular, 3 yılda hazırlanan 90 bin soruluk havuzdan gelecek. Diğer taraftan öğrencilerin bu sınavda sürpriz sorularla karşılaşmayacağı, okuldaki rutin sınavlardan farklı olmayacağı öğrenildi.