YAZARA MAİL GÖNDER Emekliye takvim kazığı

YAZARLAR

Her yaşın kendine göre sorunları ve ilgi alanları oluyor. Örneğin eskiden olsa, aşağıda söz edeceğin mesele bu sütunda yer almazdı. Gazetenin ilgili bölümüne havale ederdim.
'Endişesiz modernler' grubuna dahil karı-koca dostlarımız var. Üç seçimdir AK Parti'ye oy veriyorlar. Bu yüzden 'endişeli' arkadaşlarıyla tartışmışlıkları çok...
Mehmet Bey, 35'i Koç Grubu'nda olmak üzere, 40 yıl çalıştıktan sonra Şubat 2000'de emekli olmuş. "En üst seviyede prim ödedim" diyor.
Yeni çıkan intibak uygulaması sonucunda, Aralık 1999'a kadar emekli olanlar 350 lira zam almışlar.
Mehmet Bey diyor ki: "Bir ay önce emekli olsaydım, ben de faydalanacaktım. Sadece bir ay sonra emekli oldum diye adeta cezalandırılıyorum..."
AK Parti bu nedenle iki oy kaybetti mi acaba? Hem Mehmet Bey'i henüz göremediğim, hem de Başbakan, "Oylarını da alıp gitsinler" demediği için... Bilemiyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.