YAZARA MAİL GÖNDER Apo'nun itirafları

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra sorguya çekilmişti. 1999'daki sorgu görüntüleri Aydınlıkçılar tarafından geçen gün yayınlandı. Apo özetle "Biz taşeron örgütüz, devletin her istediğini yaparız" diyor.
Kime diyor? Şu anda Ergenekon davasından aldığı 29 yıllık ceza nedeniyle hapiste olan Emekli Albay Atilla Hasan Uğur'a...
Bu görüntüleri yayınlamasının çeşitli amaçları olabilir. Bunlardan biri Apo'yu, Ankara'nın işbirlikçi olarak göstererek, Kandil'i hareket geçirmek. Yani Barış Sürecini dinamitlemek.
Tamam ama Apo'nun o dönemde böyle laflar ettiği zaten biliniyor. Daha uçaktayken başlamıştı "işbirlikçi" konuşmalara. Sorun, "Siyaset icabı gerekliydi" diyecektir.
Kürt siyaseti kendini Başbakan Erdoğan'a endeksledi. Ne yolsuzluk operasyonu bozdu bu yakınlaşmayı, ne de PKK'lı üç kadının Paris'te öldürülmesi...
Apo'nun taa 15 yıl önce söyledikleri ise hiç bozmaz. Kimse heveslenmesin.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.