YAZARA MAİL GÖNDER "Contemporary İstanbul"

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

Çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul (Cİ) kapılarını yarın (perşembe) açıyor. Cİ'nin kurucusu Ali Güreli'nin açıkladığına göre, 2006'da start aldığında fuarı 30 bin kişi gezmiş. Geçen yıl bu sayı 70 bine çıkmış. Katılan galeri sayısı ise daha hızlı artmış: Sekiz yıl önce 49 iken bu yıl 200'ü aşmış durumda.
Tabii "gezici" sayısının sektör açısından aslında fazla bir önemi yok. Çünkü büyük çoğunluğu "alıcı" değil. Asıl "ticaret" başka şekillerde yapılıyor: Koleksiyonculara yönelik ev partileri, özel teşhir seansları, galeriler arası işbirlikleri gibi...
Yine de ben eser satın alamasalar da, görmeye gelenlerin artmasını önemsiyorum. Çünkü çağdaş sanata ilgi duymakla, çağdaş bir Türkiye arzulamak arasında bir koşutluk olabilir.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.