YAZARA MAİL GÖNDER Pazar notları: Alışkanlık, kaderdir!

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

Yaşamak denen şey televizyonun uzaktan kumandasıyla oynamaya veya çamaşır makinesini çalıştırmaya benzesin ister miydik? "Ne münasebet, daha neler!" dediğinizi duyar gibiyim. İyi de o halde neden "kılavuz kitapçıklara" bu kadar düşkünsünüz? Neden hayata dair prospektusler, hatta garanti belgeleri aramakla meşgulsünüz?


***

"Beni sevdiğini sanıyordum" dedi adam. "Doğrusu şu ki," dedi kadın; "sevmeye çalışıyordum."

***

Genç kadın hep ilginçlik peşinde. Herkesin kendisinden söz etmesine yol açacak bir iş, bir aşk, bir kimlik arıyor. Sonunda bu arayış onu çok sıkıcı biri yapmaya başladı.
***

Hem çılgın bir aşk hem de düzenli bir ilişki istiyorsan, ikisinden birinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun demektir.

***

Aşk enerjik fakat yorucu; alışkanlık sakin fakat yorgundur.

***

Alışkanlık, kaderdir. Kavuşanların kaderi.

***

Ne zaman "en sevdiğim kelime" sorulsa, duraksamadan cevaplarım: Su... Yağmur damlası gibi minicik fakat kalın bir ses. Sanki hep arı, akışkan ve aziz kalsın diye uzun tutulmamış.

***

Bir başkasının çocukluğunu merak edip öğrenmek istiyorsanız onu derinden sevmeye başlamışsınız, demektir.

***

Modern orta sınıf refahı: Krediler, taksitler, vesaire... Yoksulluğumuz gidiyor, yoksunluğumuz geliyor. Maddi konfor karşılığında zihin konforundan feragat ediliyor.

***

Herkes onun çok "pozitif" bir insan olduğunu söylüyor... Neden? Dünyayı dert edinmenin ölümcül bir virüs kapmaya benzediğini düşündüğü için mi? Ben "negatif" bir arkadaş tercih ederim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.