Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suyun sulandırıldığı bir haftayı geride bıraktık. Göstergeler haftanın da sulu geçeceği yönünde. Temizdi… Değildi… Mide ağrısı… İshal oldum… Kokuyor… Kokmuyor… Kızılırmak… Tartışmaları süredursun.
Haftanın son gününe Vali Alaaddin Yüksel'in 'Veda mesajı' bomba gibi düştü.
Yaş haddinden emekliliğinin dolmak üzere olduğunu biliyorduk.
Sayılı aylar kalmıştı. Aslında beklenen bir veda mesajıydı. Zamanlaması hususunda biraz manidar bulanlar oldu. Ankara'da mutlu olduğunu biliyoruz.
Görev süresi tamamlandıktan sonra vedalaşmayı bekliyorduk.
Hal böyle olunca hemen varsayımlar üzerinde durulmaya başlandı. En uzun süre Antalya'da görevde bulundu. Antalyalı bir gazeteci olarak kente kattığı değerlerin en yakın şahidiyim.
Turizm çıtasının zirveye taşınmasında çok büyük rol üstlendi. 'Antalya Havalimanına inan uçakları sayıyorum' derken bile kentin lokomotifi olan turizm ile ne kadar yakından ilgilendiğini gösterdi. Antalya'da birçok projesi hayata geçtiği gibi kent yönetimi için oluşturduğu sinerji de onun eseri oldu. Ankara'ya geldiği günden itibaren 'ortak akıl', 'turizm',
'Başkent'in markaları' gibi birçok değerimiz üzerinde durdu.
'Protokol valisi olamayacağım' dedi, nerede bir yaşanmışlık var ise ona ulaştı. Gidilmeyen köy, kasaba, yerleşim yeri bırakmadı.
Ankara, 'Valisi'ni sevdi, o da Ankara'yı… Devlet hizmetinde çeşitli kademelerde dile kolay tam 42 yıla yaklaşan hizmet.
Bilgi, birikim, yönetim becerisi bir çırpıda yok sayılmayacaktır.
Sevgi ve hoşgörünün temsilcisiydi. Eğitimci bir eşe sahipti.
Emine Hanım'ın eğitimci olması onu eğitim dünyamızla daha çok içli dışlı yaptı.
Her okul yaptıranı alnından öptüğü kareler unutulmadı. Bu ülkeye hizmet eden, taş üstüne taş koyan her bir fert onun için çok kıymetliydi.
Devletine sadakat, milletine aşk derecesinde bağlıydı.
İki şeyi çok sevdiğini bilenlerdenim. Biri ülkesi diğeri eşi… Tatlı tebessümü, güler yüzü belleklerdeki yerini hep koruyacak.
Her ayrılık bir veda değildir. Kimi vedalar yeni başlangıçların habercisidir.
Bu benim kendisi ile ilgili ikinci 'güle güle' yazım…
İlkini Antalya'dan Ankara'ya tayin olduğunda yazmıştım.
Kısacası Antalyalıların duygularına tercüman olmuştum. Bu ikinci 'güle güle' yazım. Bu bir veda ama ayrılık olmasın Sayın Valim…
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.
Sağlık ve mutluluk dolu bir hafta olsun…

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER