Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonuna dair birkaç cümle kurayım...
Ankara'ya en yakın destinasyonlardan biri Bolu...
Hafta sonu bir gece konaklamalı dolu dolu bir gün geçirmek istiyorsanız rotanızı İstanbul güzergahına çevirebilirsiniz.
Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz'ın daveti üzerine Bolu'yu yeniden keşfettik... Cumartesiyi pazara bağlayan gece ilk durağımız Halit Ergün'ün doğaya saygı oteli Bolu Gazelle Otel oldu. Gazeteci dostum Murat Çoban, eşi Beste hanım ve evin tatlı cadısı Aslıbestem ile sevgili eşim Meral hanım aynı araçta yola koyulduk... Sıcak havalara inat bahar yağmuru karşıladı il sınırında bizi..
Sileceklerin son sürat çalıştığı on dakika bile havanın mevsimsel geçişine tanık etti bizi... Keyifli bir yolculuğun ardından gün bitmeden doğa içinde kaybolan Bolu Gazelle Otel'de soluğu aldık. Yöresel bir akşam yemeğinin ardından hayata dair ihmal ettiğimiz güncel sohbet... Ardından istirahate çekilip sabahın ilk ışıklarıyla kuş sesine ve doğanın uyanışına tanıklık etmenin dinginliğini yaşadık... Müthiş bir sabah kahvaltısının ardından önce Abant sonra Gölcük ve ardından Kartalkaya'yı gezi güzergahımıza ekledik.
Ankara'nın yoğun gündeminden sonra bir günü doğaya adamak iyi geldi...
Çılgınlık bununla da kalmadı...
Saatler akşama doğru yol alırken uçuk kaçık fikir Murat Çoban'dan geldi....
Rotamız Ankara'ya dönüş....
Yeniçağ yol ayrımına gelindiğinde Amasra'ya gidiyoruz fikri kabul gördü...
Amasra'da gün batmadan deniz ve balık buluşmasının ardından akşam geceye devretmişti...
Saatler gece yarısını gösterdiğinde haftanın ilk iş günü için hayatı uyku moduna aldık... İşte size bir günlüğüne başkente yakın destinasyon kaçışı...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER