Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duygu ve düşünce dünyamın karma karışık olduğu günlerde değilim. Çok net ve kararlı- yım... Vatan, bayrak, millet söz konusu ise karma karışıklığa yer yok ne duygularımda ne de düşüncelerimde... Sadece entelektüel hayatıma değil, ruhuma da zenginlik katsın istiyorum. Anlamaktan çok anlaşılmayı yeğliyorum. Anlamak benim, anla- şılmak karşı tarafın entelektüel derinliği... Ben senin derinliğinde kaybolmak değil, yeni bir hayat bulmak istiyorum. Hayat bazen tesadüflerin ötesinde fırsatların zenginliği ile sınar insanı... Her fırsat bir zenginlikten öte yeni bir dünya kurar. Geleceğe direnmek yenidünyada var olmamaktır. İçinde yeni olan her türlü değişimi algılamak entelektüel zenginliğimiz ile derinliğimizin yüzeye yansımasıdır. Algı ve algı yönetimi ise etki altında kafa karışıklığıdır... Algı operasyonlarını satın almak yerine geri beslemeli... Sana ayırdığım vakit düşünme ve sevme refleksimi geliştiriyor. Sevmiyorsan sorun çözümsüzdür. Sevgi varsa çözüm vardır. Sevgi uğruna ölmektense uğruna ölünecek sevgiyi bulmalı... Tıpkı vatan gibi... İşte bu coğrafya nice ölümsüzlerin uğruna ölümü göze aldığı vatan toprağı... Korkunun kendine yer bulamadığı duygu limanı. Terör evrensel bir insanlık suçudur. Dili, dini, ırkı yoktur. Hiç bir amaç için meşrulaştırılamaz... Meşrulaştırma çalışmaları teröre destektir. Terör ve terörist ile mücadele top yekun olmalıdır. Ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu ve hayallerimizi hedef alan bu terör saldırıları 'Büyük Türkiye' hedefini sekteye uğratamayacaktır. Ülkemizde de yaşanan terör ve saldırılar istihbarat aparatlarının da dahil olduğu ortak bir aklın ürünü... Mücadelemiz çetin ve çok büyük. Emniyet güçlerimizin mücadelesine vatan ekseninde destek verelim. O zaman duruşumuz daha anlam kazanacaktır. Terörün ekmeğine ballı kaymak olacak söylemlerden uzak durmalı... Sömürgeleşmiş zihniyetleri gördük- çe işimizin zorluğu bir o denli artıyor. Her fırsatta ülkeyi karalamaktan geri durmayan bu zavallı zihin fukaralarını tarihe gömme vakti... Allah şahit olsun ki... Yılmadık-Yılmayacağız, Yıkılmadık-Yıkılmayacağız, Eğilmedik-Eğilmeyeceğiz, Korkmadık-Korkmuyoruz... Terör er veya geç bitecek. Siyasi kararlılık ve askeri mücadele bunun açık ifadesi. Bize düşen dik durmak. Mücadeleyi zafiyete uğratmamak. Vatanı, vatansızlarla bir olup satmamak. İhanet şebekelerine haddini bildirmek. Velhasıl bu işin diğer ayakları- nı da kurutmak... Teröristin siyasi uzantısı olmanın ötesine geçen siyasi şımarıklığı da bir son vermeli. Bir tarafta askeri bir tarafta siyasi mücadele birlikte yürütülmeli. Aksi takdirde duygunun sinir uçlarına etkisi yoğunlaşıyor. Duygu ve düşünce dünyamız da uçurum oluşmasın...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER