Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bazen iyi ve değerli olan şeylerin, özellikle iyi talihin; kendimizden neden uzak düştüğüne şaşar kalırız.
Çünkü her zaman en iyiyi, her şeyin en güzelini yaşamak isteriz. Bu insanın doğasında vardır...
Elbette insan, üstelik yeryüzündeki bütün insanlar, her zaman iyi şeylere layıktır.
Ama bilmeliyiz ki yaşamın bahar günleri olduğu gibi, kış günleri de vardır; sonbahar günleri de, yaz günleri de... Dört mevsim gibi... Bu gerçek, her insan için geçerli. Zengin için de, yoksul için de... Güçlü için de, zayıf için de... Hepimiz için geçerli... Yazar ve düşünür Joyce Giule, bu gerçeği bir paragrafta çok güzel anlatmış:
"Değerli şeylerin öyle pek kolay elde edilmediğinin bilincinde olun.
İyi günler olacak. Herhalde kötü günler de olacak. Kendi kabuğunuza çekileceğiniz, tasınızı tarağınızı toplayarak teslim bayrağını çekmek isteyeceğiniz zamanlar da olacak. İnsansanız, hepsi olacak... İyi ve kötü, hepsi bir arada... Bunlar aslında, aynı zamanda; kendinizi zorladığınızı, öğrenmek ve gelişmekten hiç korkmadığınızı gösterme fırsatlarıdır. Azimle devam edin..."
Ne diyelim, her zaman, hayat yolumuza azimle devam etmek, insanın yaşama sevincinin bir parçasıdır...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER