YAZARA MAİL GÖNDER Elveda Macide Tanır

YAZARLAR / Cumartesi Sabah Yazarları

Macide Tanır da gitti. 91 yaşında dünyamızı terketti. O hep Ankara'da, bense İstanbul'da olduğumdan, çok karşılaşmış değildik. Ama 1987 yılında Zülfü Livaneli, Yaşar Kemal'den uyarladığı Yer Demir Gök Bakır filmi için seçtiği Gülriz Sururi son dakikada vazgeçince (sahi, sevgili Gülriz niçin sinemadan hep böyle kaçtı acaba?), yerine Macide Tanır'ı ikna etti. Ve Macide Hanım, 65 yaşındaki bu ilk sinema sınavından büyük başarıyla çıktı. İşte o zaman tanıştık. Hakkında yazdıklarımı okumuştu. Bana büyük bir dostlukla yaklaştı, o kocaman yüreğini açıverdi. Her karşılaşmamız bir küçük sevince ve neşeye dönüşürdü. Kendimden büyük insanlardan ne çok şey almışımdır. Keşke gençler bunu hep yapabilse... O oyunları, arada film ve dizileri sürdürdü. Sonra köşesine çekildi. Rahat uyusun...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.