Türkiye'nin en iyi haber sitesi

atv'nin yeni dizisi "Kapalıçarşı" ilginç bir çalışma olmuş. Mekan olarak Türkiye'nin en ünlü çarşısı, oyuncu olarak da memleketin en yetenekli kadrosu biraraya getirilince, ekranda yeni bir cazibe merkezi oluşturulmuş. Önce kısa özet: Bir halıcı zor durumdadır. Kapalıçarşı'daki dükkanını kaybetmek üzeredir. Çalışanlardan biri çarşıda kapkaç yapan kimsesiz bir sokak çocuğuna yardımcı olur. Kız dükkanda ipliklerle oynarken, dükkan çalışanlarının birinin beyninde bir ampul yanar. Bu minicik ellere ilmek atmayı öğretecek, böylece 40'a 40 denilen mucize halıyı dokutup, Arap şeyhine satacaktır. Şimdi mesele, küçük kıza bir halı dokuma hocası bulmaya gelmiştir vs... Konunun uzmanı değilim ama 40'a 40 halı yapamamanın tek gerekçesi bir sokak çocuğu bulamamak mıdır? Bir de dükkan çalışanlarından Nejat İşler'in bir halı çevirme sahnesi vardı ki, akıllara seza!.. Nuruosmaniye esnafına özgü bir maharetle, omuzunun üzerinde çevirdiği halıyı, etkilemek istediği Arap şeyhinin önüne fırlatıverdi. İpek seccade bir anda uçan halıya dönüşüp, havada sekiz defa döndükten sonra Arap şeyhinin önüne "kıbleyi gösterir şekilde" düştü. Yahu böyle bir yeteneğin varsa, halı işiyle filan niye uğraşıyorsun? Katıl Acun'un yeni yarışması "Yetenek Sizsiniz"e, götür bir milyon lirayı...


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER