Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftalardır tanıtımı yapılan Star'ın yeni dizisi 20 Dakika nihayet seyirci ile buluştu. Ama en başından söyleyeyim; Tuba Büyüküstün hayranları büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü bugüne kadar 'romantizm sembolü' olarak aşk ve ihtiras dizilerinde izlediğimiz Büyüküstün, bu türün çok dışında bir karakterle izleyici karşısına çıktı. Tuba'dan 'romantizm' bekleyenler ise ters köşeye yattı.

ALTIN DİŞ GİBİ
Ünlü 'Kaçış Planı' filminin dizi versiyonu olan 20 Dakika'da 'esas karakter' ise İlker Aksum'un canlandırdığı Ali idi...
Dizi, Ali'nin sıradan bir insan iken nasıl bir intikam meleği haline dönüştüğü üzerine kurulu...
İşte bu noktada Melek'in (Tuba Büyüküstün) yerine Ali'nin (İlker Aksum) parlaması son derece doğal. İnsan diziyi izleyince, Tuba Büyüküstün'ün yanlış kulvarda koşturulduğu fikrine kapılıyor. Sinemanın eski dilinde 'jön dam' diye nitelenebilecek böyle bir oyuncunun âdeta 'yan karaktere' dönüşmesi, bende 'altın diş yaptırmak' gibi görgüsüz bir savurganlık hissi yarattı.
Sinema dili, senaryo ekibi ve kurgusuyla çokça Suskunlar'ın tarzını hatırlatan 20 Dakika, daha ziyade AB grubuna hitap edecek bir diziye benziyor. Ama günümüzün reyting realitesinde fazla 'elit' durmanın ve 'üstten bakmanın' ateşle oynamak olduğu da bir gerçek.
Nitekim, salt AB izleyicisi, Suskunlar'ı bile uzun süre ekranda tutamadı.
20 Dakika'nın salı günleri Benim İçin Üzülme, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Seksenler karşısında kendisine yetecek total reyting puanlarını toplaması zor görünüyor.
Her karesinden ayrı bir ünlü oyuncunun fırladığı, kadrosuyla dudak ısırtan dizide; İlker Aksum'un müthiş oyunculuğu ise ayrıca övgüye değer.
Diğer yandan son dizisinde 'Feriha'nın babası' rolüyle öne çıkan Metin Çekmez'in elinde ne kadar renkli bir oyunculuk paleti tuttuğunu da 20 Dakika ile gördük. İntikam peşindeki acımasız baba rolünde muhteşemdi. Dizinin bir başka cazibe noktası ise Ali'nin küçük oğlunu canlandıran minik oyuncu... İnsan, sempati ve yeteneğin bu müthiş harmanını izlemeye doyamıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;