Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Vallahi günah!

Vakit, akşam saatleri... Türkiye'nin pek çok şehrinde iftar sofraları kurulmuş.
Kimi iftarını açmış, kimi ezan sesini beklemekte. Aynı dakikalarda Show Ana Haber'de boğazımıza yumruk gibi tıkanan haber: "Ramazan'da gıda denetimleri..."
Her Ramazan ayının klişe haberlerinden: Muhabir kızımız eline mikrofonu, yanına kameramanını almış; zabıta ekibiyle beraber fırınları, restoranları teftişe çıkmış...
Görüntü gerçekten de mide bulandırıcı. Çöplerle yemeklerin bir arada tutulduğu rezil mutfaklar, unların küf içinde yerlerde bekletildiği fırın depoları, tuvaleti insanın burun direğini sızlatan (Muhabir kızın hallerinden öyle anlaşılıyordu) leş kokulu restoranlar...
Zaten millet Ramazan sofrasına koyacağı iki lokmayı zor denkleştiriyor, bir de iştah kaçırmaya ne gerek var?
Tabii ki medya, 'denetleyici' görevini yerine getirecek, halkı aydınlatacak, uyaracak ama tam da iftar saati bu haberin ekranda ne işi var?
İlle de yayınlayacaksanız, öğle ya da gece haberlerinde verseniz olmaz mı?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER