Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözünü ettiğim TV kilidi; dijital platformlarda çocukların şiddet ve cinsellik içeren kanallara erişimini engelleyen bir şifre düzeneği değil. Maalesef henüz oralara gelemedik. Biz daha çocuklarımızı televizyonun 'fiziksel' etkilerinden koruyup kollamaya çabalıyoruz.
Neredeyse her yıl birkaç kez aynı haber, bültenlere düşüyor: "Küçük çocuk, üzerine devrilen televizyonun altında ezilerek can verdi..."
Geçen hafta da benzer bir olay yaşandı. Acaba, televizyonun devrilmesini engelleyen bir 'sabitleyici aparat' geliştirilip piyasaya sürülse nasıl olur?
Çocuklu evlerdeki ebeveynler böylece tehlikeyi bertaraf etseler mesela?
Yok, yok... Benimki fanteziden ibaret... Emniyet kemeri takmayan, çocuk koltuğu kullanmayan bir memlekette 'televizyon kilidi' kimin umurunda olabilir ki?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER