Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Baban gibi olma(!)

TELEVİZYONDA bir reklam var, her izlediğimde sinir oluyorum. Özellikle de babasını yeni kaybetmiş bir evlat olarak... Reklam, gençlere hitap ediyor. Delikanlılar havuzda. Yanlarına çıtır kızlar geliyor. İçlerinden biri ayağa kalkıp modası geçmiş slip mayosunu düzelterek, "Burası bakteri kaynıyor, çok sağlıksız" diyerek, sudan çıkıyor. Dış ses eleştiriyor: "Baban gibi olma, kendin ol..." Yani gençlere tavsiye edilen şu: "Ahlaki ve sıhhi açıdan hiçbir kaygı duymadan önüne gelen çıtırı, önüne çıktığı yerde götür! Baban gibi pısırık, titizlik hastası olma..." Kampanyanın diğer filmleri de babaları; demode, çağın uzağına savrulmuş, örnek almak bir yana, bir an önce rafa kaldırılması, unutulması gereken 'moruklar' olarak resmediyor. Belki her baba hak etmeyebilir ama çoğunluğu, evladı için örnektir, idoldür. Pek çok evlat da bir ömür boyu 'babası gibi olmaya' çalışır ama muvaffak olamaz. Allah hiçbir evladı, 'babalık' sıfatını hak eden babasının, atasının izinden, yolundan ayırmasın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER