Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Hep derede boğuluyoruz

Memlekette felaketlere yetişmenin imkanı yok. Önceki gün Kayseri'deki otobüs kazasını yorumlayıp yazıyı baskıya gönderdiğim saatlerde bu kez İzmir'den bir facia haberi geldi. İkisi sivil personel, sekizi bahriyeli 10 şehidimiz, 17 yaralımız var.
Sebep; havuzlama sistemindeki bir teknik aksaklık. Yandaki gemi indirilince havuzun dengesi bozulmuş, koca römorkör yan yatmış...
İddia ediyorum ki; askeri deniz kazalarına en fazla şehit veren ülkeler sıralansa, ilk üçten aşağı düşmeyiz. Ertuğrul fırkateyni, Dumlupınar denizaltısı, Kocatepe muhribi, Muavenet fırkateyni ve son olarak da Değirmendere römorkörü... Dünyanın hemen her denizinde bayrak gösteren ABD, Rus ve İngiliz donanmaları bile bu kadar çok 'kaza' yapmıyor. Sakın ola ki, kahraman denizcilerimizi suçladığım filan sanılmasın, haşa... Barbaros'un, Piri Reis'in torunlarının ne kadar güç şartlarda, ne büyük kahramanlıklar gösterdiğini kimse inkar edemez. Biz, 20 metrelik mayın gemisi Nusret ile koca imparatorluk donanmasını Çanakkale'de suya gömmüş bir ırkın ahfadıyız. Ama sadece kahramanlığın yetmediği durumlar da var, ona dikkat çekmek istiyorum. Belli ki denizcilerimizin hayatına yeterince özen ve dikkat gösterilmiyor. Birilerinin denizdeki askeri kazalar silsilesini ciddi ciddi araştırması lazım...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER