Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Mantık hatası

Okurumuz Özge Özalemdar, Cesur Hemşire dizisinde bir türlü yanıtını bulamadığı soruyu kelimelere dökmüş:
"Sevgili Yüksel Bey, sizin yazılarınızı zevkle okuyan biriyim ve bir gün size bir mesaj atacağım aklıma bile gelmezdi. Benden başka fark edenler de olmuştur ama Cesur Hemşire dizisinde Cesur Bey erkek hemşire gördüğünde şaşıranlara '2007 yılında çıkan kanuna göre erkekler de hemşire olabiliyor' diye açıklama yapıyor. Aynı zamanda Cesur Hemşire'nin kayınpederi, kızının bir hemşireyle evlenmesine nasıl izin verdiğine dövünüyor. Eğer evlendiklerinde hemşire idiyse, 2007'den sonra evlenmiş olmaları gerekmez miydi? Ama çocukları 6 yaşından büyük! Eğer dizide Cesur tarafından sürekli dile getirildiği şekilde erkekler 2007'den itibaren hemşire olabiliyorlarsa, Cesur'un evlenip iki çocuğu olduktan sonra hemşire olması gerekir ve bu durumda kayınpederinin söylediği şey anlamsızdır. Dizi eğlenceli ama bu hata nasıl gözden kaçmış anlamış değilim. Saygılarımla."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER