Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

'Resmi TV' şart

Köşemizin müdavimlerinden Kemal Kozan'ın önerisi hiç de yabana atılacak cinsten değil:
"Merhaba Yüksel Bey; ben bugün size bir eleştiri, övgü veya ekranlardaki bir hatayı bildirmek için yazmadım. Bir öneriyle geldim. Siz yayınlamaya değer görür müsünüz veya yayınlasanız bile ilgi gösteren olur mu bilemem.
Malum, TBMM'de her gün yeni bir kanun çıkıyor veya daha önce çıkan kanunların bazı maddeleri değişiyor.
Değişen bu kanunlar da Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giriyor.
Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının uymakla zorunlu olduğu bu kanunlardan çoğumuz bihaberiz. Çünkü Resmi Gazete okuma alışkanlığımız yok.
Benim önerim şu: TBMM çalışmalarını ekrana getiren TRT'nin TBMM TV'sinde veya TRT Haber kanalında; bir gün önce Resmi Gazete'de yayınlanan kanunları, konunun uzmanlarıyla birlikte vatandaşın anlayacağı dilde izleyicilere aktaracak bir program yayınlansın. Daha önceden tanıtımı yapılarak ekrana gelecek böyle bir programın ilgi göreceğini tahmin ediyorum. En azından ilgi gösterenlere faydalı olacağını düşünüyorum. Saygılarımla."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER