Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ARTIK adet oldu. Geride bıraktığımız haftanın en başarılı oyunculuklarını bu sütunlarda değerlendiriyoruz.
Bu kez şeref kürsümüzün tepesinde iki oyuncu var. Biri Halit Ergenç, diğeri Tolga Sarıtaş.
Bu hafta Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni'yi canlandıran Halit Ergenç ile Şehzade Cihangir rolündeki Tolga Sarıtaş'ın karşılıklı oynadığı sahneler bir oyunculuk resitaline dönüştü.
Halit Ergenç, Kanuni'nin içindeki pişmanlığı, vicdanı ile devlet adamlığı arasında sıkışıp kalmasını o kadar etkileyici bir vücut diliyle anlattı ki, hayran kaldım. "Ben babamdan bile sevgi görmedim. Hayatım boyunca içimdeki iki kişi birbiriyle savaştı. Biri padişah, diğeri babaydı" sözleri her şeyi açıklıyordu.
Cihangir ise ağabeyi Mustafa'nın idam edilişinin verdiği hüzün ve suçluluk duygusu ile ölüme yattı.
Tolga Sarıtaş, Cihangir'in son anlarını öyle inandırıcı oynadı ki, ekran başındaki en taş yüreklilere bile gözyaşı döktürdü. Eminim, Tolga'nın rolünün sona ermesine en çok sırada bekleyen diğer yapımcılar sevinmiştir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER