YAZARA MAİL GÖNDER Aman aramızda kalsın!

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Aramızda Kalsın dizisini seviyorum. Çünkü 'bitki çayı' gibi bir dizi. Pek çok kişi gibi benim de üzerimde acayip bir rahatlama, gevşeme etkisi yaratıyor. Ancak geçen hafta yayınlanan bölümdeki bir sahne, süzgeçten kaçmış çay yaprağı gibi boğazıma takılıverdi.
Çaresiz aşıklar Mahir ile Arife parkta buluşmuşken, uzaktaki Hatçik onları fark eder gibi oluyor. Arife tanınmamak için hemen topallamaya başlıyor.
Hatçik eve geldiğinde, hane sakinlerine parkta Mahir'i bir kızla gördüğünü anlatırken, Hüsne soruyor: "Kızın bir ayıbı mı var?"
Hatçik de "Topal" diye yanıt veriyor.
Hüsne, yapılan düşüncesizce hatayı dalga dalga büyütecek o cümleyi kuruyor: "Topal mopal... Kalbi iyi olsun..." Tabii ki art niyet aramaya gerek yok ama belli ki diyalog yazılırken 'empati' biraz eksik kalmış.
Aslında insanın en fazla değer verilmesi gereken organının 'yüreği' olduğu anlatılmak istenirken, kantarın topuzu kaçmış.
Yani kaş yaparken göz çıkartmışlar.
Neyse, 'kaza' deyip geçmek en iyisi...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.