Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facianın ardından yaşanan en büyük güçlüklerden biri de içeriden çıkartılan cenazelerin kimliklerinin saptanamamasıydı. Çünkü üzerlerinde onları tanıtacak bir kimlik yoktu. Bir kurban yakını, "Bir hafta sonra oğlunun sünneti vardı. Cebinde arkadaşlarına dağıtılmak üzere davetiyeler bulunması lazımdı. Onları aradım" dedi... Şu çaresizliğe bakar mısınız? İnsanlar yakınlarının cenazesine ulaşmak için cep karıştıracak, öyle mi?
Yahu 6 bin kişinin çalıştığı maden bölgesinde işçilere birer yaka kartı dağıtmak çok mu zor? Ya da baretlerine birer numara işlemek? Yakınları, akrabalarına ulaşabilmek için neden onlarca ölü insanın ekrandaki yüzüne bakmak zorunda bırakılsın? Bugün beş kişinin çalıştığı markette bile çalışanların yaka kartı var. Kredi kartınızı uzattığınız kasiyere bile ismiyle hitap edebiliyorsunuz. Güvenliğin en üst düzeyde tutulması gereken yer olan maden ocağında 'kimlik kontrolü' yoksa ne var, bana söyler misiniz lütfen?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER