Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutan her şeyin imitasyonunu yapmasak olmaz.
Ağalı dizi mi tuttu? Hemen peşine 48 tane köy dizisi çekilir. Bir yapımcı roman uyarlamasını mı tutturdu, diğerleri o anda Sahaflar Çarşısı'nı arşınlamaya başlar. Aslında Survivor'ın çakması için niye bu kadar beklendi onu da anlamış değildim ama sonunda aradığımı buldum!
Kanal D, yaz ekranına Alabora isimli bir yarışma programı sürdü. Bildiğiniz Survivor'ın daha 'sulu' hali. Çünkü ada yerine teknede geçiyor. Bir tarafta erkekler, diğer tarafta kadınlar var. Sunucusu bile Alp Kırşan esinlenmesi... (Halbuki, Mehmet Ali Alabora sunsaydı, hiç olmazsa esprisi olurdu)
Yarışmanın Survivor'dan tek farkı; kaybedenin, bir hafta boyunca diğer takım üyelerine hizmet ediyor, kamaralar yerine güvertede yatıyor olması. Yine dokunulmazlık var, koruma altına alma var ve kaçınılmaz olarak entrika ve kavga var...
Tabii ki Survivor'ın göz kamaştırıcı prodüksiyonundan eser yok. Oyunlar, neredeyse sokaktaki sek sek kadar mütevazı... İki duba arasına kalas koymak ve üzerinde dengede durmak, sonra da topları hedefe fırlatmak. Ya da sudaki halatların (Onlara 'kapı' diyorlar!) altından geçmek... (Acun, izlerken ne kadar eğleniyordur kim bilir...)
Elemelerin nasıl yapıldığını, adayların nasıl seçildiğini bilmiyorum. Ama belli ki model ajansları kendi aralarında yarışmış. Otellerin animasyon ekipleri de bolca katkı sağlamış olmalı. Yarışmacılar arasında 'normal' standartlarda kimse yok. Erkekler, jimnastik salonlarından fırlamış gibi. Kızlar ful estetik... Yarışma değil, sanki manken kataloğu... Belli ki yaz akşamları özellikle genç izleyiciyi ekran başında tutmak için 'fiziki cazibeli görselliğe' ihtiyaç duyulmuş.
Zaten yarışmada örtülü bir cinsellik, hafiften bir gizli flörtözlük duygusu var.
Az daha unutuyordum; yeni Turabi'miz de vatana millete hayırlı olsun. Yarışmacı Celal'i izlerken, dejavu yaşayıp duruyorum...
Kış ekranında nal toplayan dizilerin, nefesi kesilmiş yarışmaların bile 'yoklukta' liste başı olduğu şu dönemde, Alabora'nın kendine izleyici bulması da doğal.
Ne diyelim, pruvanız neta olsun!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER