Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgili Nihat Hatipoğlu, pazartesi günü ekrana gelen programında çok önemli bir tespitte bulundu. Sorulan bir soru üzerine, "Kim Milyoner Olmak İster? yapımcıları neden dinle ilgili soru sormazlar? Bu milletin bir dini var. Bu sadece Ramazan ile sınırlı kalmamalı. Bu eleştiriler inşallah yapımcıların kulağına küpe olur" dedi.
Hocamız son derece haklı. Okullarda verilen ve adeta 'yasak savar gibi' tedrisata konulan din ve ahlak dersleri son derece yetersiz. Yaz aylarında çocukların gönderildiği Kuran kursları ise eğitim-öğretim kalitesi açısından çoğunlukla tereddüt yaratıyor. İşte bu nedenledir ki; ben, Hatipoğlu'nun önerisini bir adım daha ileri taşımak istiyorum. Konusu tamamen din olan bir bilgi yarışması yapılsın. Sadece İslam değil, tüm din ve mezhepler hakkında bilgiler tazelensin.
Aslında bu yarışmanın yeri, Diyanet TV olmalı ama izlenme oranının düşüklüğü nedeniyle daha popüler bir kanalda, prime time'a yakın bir saatte ekrana gelmesi, 'işlevselliği' açısından daha yararlı olacaktır. Malum, bizim milletin itibar ettiği en önemli okul, televizyon...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER