Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Smokin ve frak denildiğinde ülkemizde akla gelen ilk isim olan sevgili dostum Levon Kordonciyan ile sık sık yaptığımız telefon sohbetlerimizin sonuncusunda 'haberi' ağzından kaptım.
Hollywood yıldızları başta olmak üzere dünyadaki pek çok ünlüye smokin ve frak diken, son olarak eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ekibine, İngiltere ve Danimarka ziyaretleri sırasında kraliyet geleneklerine uygun şekilde frak giydiren Levon, yeni cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için de özel bir frak ve smokin hazırlamış. Erdoğan her ne kadar "Geleneklerimizde yok, gereği de yok" diyerek, cumhurbaşkanlığı görevi süresince frak giymeyeceğini açıklamış olsa da, Levon 'her ihtimale karşı' hazırlığını yapıp ihtiyaç halinde kullanılmak üzere Erdoğan'ın frak ve smokinini dikip kendi dükkanında koruma altına almış.
Levon'a "Peki ölçü aldın mı?" diye sordum. "Biliyorsun, bir fotoğraf, tek bir görüntü benim ölçüler hakkında bilgi sahibi olmama yetiyor.
Bu nedenle özel olarak ölçü almama gerek kalmadı.
Diktiklerim, cumhurbaşkanımıza kalıp gibi uyacak" diyerek, 'tecrübesini' konuşturdu.
Bu arada Erdoğan'ın frak giymeyi reddeden ilk cumhurbaşkanı olmadığını, daha önce Ahmet Necdet Sezer'in de benzer bir tutum sergilediğini hatırlatayım.
Bunu niye mi yazdım?
İki cumhurbaşkanının, üzerinde uzlaşmaya varabildikleri tek konunun, 'frak giymeme' olduğunu tarihe not düşebilmek için...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER