YAZARA MAİL GÖNDER Yaşayın çocuklar!

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

O Ses Çocuklar'da bu sezon bir 'yetenek patlaması' yaşanıyor. Her hafta, ülkemin geleceği adına beslediğim umutlar daha da yeşilleniyor.
Bir kere çocuklar müthiş özgüvenli. Ne istediklerini biliyorlar. Kendilerini muhteşem bir şekilde ifade ediyorlar. Eğitimleri, aile terbiyeleri, donanımları 10 numara. Yüzleri Batı'ya dönük ama hem büyüklerine saygıda kusur etmiyorlar, hem de köklerini, örflerini ve adetlerini asla unutmuyorlar.
Geçen hafta iki müthiş yetenek izledim. Bade ve Heidi... İçimden dedim ki, "Artık eleme filan olmasın. Bu arkadaşlar her hafta gelip 'konserlerini' verip gitsinler. Hiçbirinden mahrum kalmayalım..."
Bu arada jürinin işi de giderek zorlaşıyor. Hayır, birbirinden yetenekli çocuklar arasından seçim yapmakta değil, yeni övgü kelimesi bulmakta güçlük çekiyorlar. Bence jüri adına yeni övgü cümleleri, takdir sıfatları üretmek için Türk Dil Kurumu özel bir çalıştay tertiplemeli...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.