Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Hâlâ haberimiz yok!

Haber bombası, Beyaz TV'deki Söylemezsem Olmaz'ın son dakikasında patlamıştı.
Kapanış şarkısını söylemek için yerinden kalkan Bülent Serttaş, 'Haberin Var mı?' şarkısını anons ederken, eserin bestecisi Hasan Hüseyin Demirel'in sevdiği kızdan karşılık alamadığı için kendini benzin döküp yaktığını, bu şarkının da o kıza ithaf edildiğini söyledi. Kısıtlı sürem içinde haberi, o gün hemen bizim köşeye yetiştirdim. Umdum ki, bu muazzam olay patlayacak, ertesi gün röportajlar, analizler, yorumlar gırla gidecek... Olmadı, hiçbiri olmadı...
Ardından, haberin arka planını öğrendim.
Olay, 22 Şubat'ta Muğla'da yaşanmıştı. Karşılıksız aşka konu olan kadın da Fethiye'de yaşıyordu. Olayı pek kimse duymamıştı. Sadece MESAM tarafından sanatçının hayatını kaybettiği duyuruldu, o kadar... Durun, dahası da var: Demirel, eyleme geçmeden önce internet sayfasından "Hoşça kalın dostlar, aşk için ölme vaktidir" diye bir de mesaj yayınlamıştı.
Memleketin en sevilen kadın sanatçısının 'Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk' diye şarkı yaptığı bir coğrafyada bir şair, aşkından haberdar bile olmayan kadın uğruna kendini yakmış.
Şairin, 'Seni Seven Öldü Zalim, Haberin Var mı?' dizeleri, yine ülkenin en ünlü sanatçılarından biri tarafından şarkı yapılıp albüme konulmuş.
Sevgili dostlar, sizi bilmem ama ben bu ülkede neyin haber değerinin olduğu, neyin olmadığı yolunda hepten yolumu şaşırmış haldeyim...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER