Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Gündem ölçer

Ne oldu? Bir bardak suda kopartılan fırtına, bir reyting ölçümü ile son buldu. Kertenkele dizisi Total grubunda gün birincisi çıkınca, dizi üzerinden siyasi karalamaya girişenlerin, üzerlerine hiç vazife olmamasına rağmen halk adına konuştuklarını sananların ağzına ot tıkanmış oldu.
Bu sonucu görünce içimden 'Keşke memleketteki her suni gündemi, her sonuçsuz tartışmayı ölçen bir reyting mekanizması olsa' diye geçirdim. Keşke hepimizin evinde peoplemeter cihazlarına benzer birer 'gündem ölçer' olsa da, vatandaşın neye kulak kabarttığı, neye kulak tıkadığı, hangi sorunu gerçek memleket meselesi olarak gördüğü, hangisini kara kampanya olarak yorumladığı her sabah tartışılmayacak istatistik sonuçlarla önümüze serilse...
Keşke halkın gerçek düşüncesini öğrenmek için seçimlere kadar beklemek zorunda kalmasak...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER