Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir GSM firması yeni kampanya başlattı. Ucuza akıllı telefon veriyorlar. Sloganları da pek etkileyici: 'Yeni yıla yeni telefon lazım...'
Sertab Erener'in ünlü şarkısından tornistan bir cingılla bağlamışlar sloganı... Reklamı görünce aklıma hemen Paramparça dizisindeki sahne geldi. Fakir kız, zengin gençlerin arasında otururken çantasındaki eski model telefonu çalıyor. Arayan annesi... Ama bizim kız hiç oralı olmuyor.
Neden? Çünkü eski model telefonundan da, garsonluk yapan annesinden de utanıyor.
Bizde telefon sadece bir haberleşme aracı değil, başlı başına bir statü göstergesi. Bu nedenle Avrupa'da en fazla kredi kartı borcu olan ama en çok yeni model telefon satın alan ülkeyiz. Reklam ajansı da bu özelliğimizden cesaret almış olsa gerek; yeni akıllı telefonu tanıtırken, aklınızdan ziyade 'akılsızlığınıza' hitap etmeyi uygun bulmuş. Sanki yeni akıllı telefonu alırsanız, yeni yılda daha akıllı olabilecekmişsiniz gibi...
Bir akıllı telefon firması da yeni reklam kampanyasında ortak akla değil, ortak akılsızlığımıza vurgu yapmayı tercih etmiş. Kadın ile erkek konuşuyor. "Bak" diyor biri, akıllı telefonun süper zekalı ekranını göstererek, "Bugün şu kadar yürüyüp bu kadar merdiven çıkmış, şu kadar kalori yakmışım..."
Diğeri "Ben de kebap yiyip 900 kalori almışım" deyince, bizimki araya giriyor: "Aaa bak, o iyi bir şey değil ama." Kadın şaşırıyor: "Ama iyi gibiydi.
En azından yerken çok iyiydi..."
Gördünüz mü akıllı telefonun hayatınızı nasıl 'akıllı' hale getirdiğini! Şimdi merakla yarım akıllıları 'tamamına erdirecek' bir telefonun icat edilmesini bekliyorum...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER