YAZARA MAİL GÖNDER Yanlış adresler

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Sizin de dikkatinizi çekiyordur mutlaka... Özgecan olayından sonra kadına şiddet ve toplumsal erozyon ile ilgili hemen tüm tartışmalar tematik kanallarda ve haber kanallarında yapılıyor. Ne yazık ki hiçbir büyük kanal, bir akşamlığına dahi olsa, dizilerinden vazgeçip Siyaset Meydanı tarzı bir programla geniş kitlelere seslenmeyi akıl etmedi. Ya da akıl etti de, reytinginin düşmesinden endişe etti.
Oysa toplumsal faydanın, her türlü maddi kaygının üzerinde görülmesi gereken günler yaşıyoruz. Bu tartışmaları NTV'ye, CNN Türk'e, A Haber'e terk etme lüksümüz yok. Çünkü bu kanalları zaten eğitimli, bilinçli, seçkin ve seçici kitle izliyor. Onlar zaten her şeyin farkında. Bu tartışmaları aslında göğsünde Özgecan'ın fotoğrafıyla halay çekilen kanallarda ya da genellikle maçoların tercihi spor kanallarında gerçekleştirmemiz gerekmez mi? Hani 'kamu spotu' niyetine...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.