Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Daha yolumuz uzun

Geçen hafta Türk Dil Kurumu Sözlüğü'ndeki bir kelimenin karşılığı çok tartışıldı. 'Müsait' kelimesinin karşılığında 'Kolayca flört edilebilen (kadın)' yazıyordu. Bunun üzerine Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan Kaçalin bir açıklama yaparak, "Düzeltiriz" dedi. Ama gördüğüm kadarıyla sözlükte düzeltilecek(!) çok kelime var. Örneğin, sayın Başkan'ın TDK sözlüğündeki 'Serbest' ve 'Hafif' kelimelerinin karşılıklarına da bir göz atmasında fayda var. Çünkü 'Serbest''in karşısında 'Ağırbaşlı olmayan, hoppa (kadın)' yazıyor. 'Hafif' kelimesi ise şöyle açıklanmış: 'Ağırbaşlı olmayan, ciddi olmayan, hoppa (kadın)...' Diyeceğim o ki, sözlüğü kurum bağlayan Kurum'un ve başkanının yolu bir hayli uzun... Allah onlara hayırlı mesailer, kadınlarımıza bolca sabır ihsan eylesin.
Amin!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER