Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Kim inanır?

Konu, CNN Türk'teki 'Halk Ekmek'te katkı maddesi var mı?' tartışmalarını içeren haberin arasında iki cümle olarak geçti: 'İstanbul'da günde 18 milyon ekmek üretiliyor, 16 milyonu tüketiliyor...' Bence asıl haber bu, hatta haberin ağa babası! Bir şehir düşünün ki, her gün 2 milyon adet ekmeği çöpe atıyor. Üstelik, fukaranın çöpten ekmek topladığı, Suriyeli göçmenlerin yollarda 'Açız' diye tabela tutup dilendiği, parklarda, bahçelerde aç biilaç sabahladığı bir ülkede... Ekmek; bizim inancımızda kutsaldır. Çünkü 'nimet'tir. Bir yabancıya; yolda bulduğu bir lokma ekmeği önce üç kere öpüp başına, sonra da yüksekçe bir yere koyan Türk insanının, günde 2 milyon ekmeği çöpe attığını söyleseniz, inanır mı?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER