YAZARA MAİL GÖNDER Lütfen temiz kalalım!

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Okurumuz Merve Kocadüz, yabancı formatların ülkemize gelince nasıl eğilip büküldüğüne ilginç bir örnek vermiş: "Ülkemizde yayına giren yabancı formatlı programların bu denli amaçsız kullanılması üzücü. Show TV'de ekrana gelen Titiz misin? adlı yarışma; aslında İngiltere'de obsesif (takıntılı) hastaların birleşimiyle, kirli ve pis olan her yeri temizleme görevi edinen kişilerin başlattığı, bir sosyal sorumluluk projesi haline gelen, öğretici, ders çıkarıcı, örneklendirici olan bir yapım. Bizimkisi ise bir güldürü işi. Yarışmaya katılan hanımlara, özenle kirletilen ev temizletiliyor. Titiz olan Türk hanımlarının ilgi çekeceği bir program gibi görünse de, amaçsız, boş ve oldukça da irite edici bir görünümde. Hem izlenen, hem de bir amaca yönelen diğer yabancı yapım ise, insanların neden takıntılı olduğunun da gizli mesajlarını barındırıyor. Keşke artık biz de bu tür projeler üretebilsek ya da hiç bulaşmayıp temiz kalsak."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.